Gabor Klöczl
Holte CK




Forsiden
Galleri
Race / træningsdata
BKOOL

2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

Sæson 2009

 


 

1. plads
Veteran DM enkeltstart
1. plads
Sjællandsmesterskaberne i parløb / Kyng
2. plads
Veteran NM enkeltstart
3. plads
Sommer Cup enkeltstart
4. plads
Ganløse Ringen enkeltstart


Veteran DM enkeltstart
20. juni 2009
24 km

Klasse
Tid
Ryttere
Klub
H30
31.07
Lars Nybo Nielsen
ABC
H40
31.05
Jesper Nielsen
Herning CK
H50
32.19
Gabor Klöczl
Holte CK
H60
35.14
John Helleskov
HFCK
H50
Tid
Ryttere
Klub
1.
32.19
Gabor Klöczl
Holte CK
2.
32.40
Michael Barfoed
Hvidovre CK
3.
33.21
Michael Bornak
CC Hillerød
4.
33.24
Hans Jørgen Hellerup
Hammel CK
5.
33.57
Finn Koldste
Vejle CK
6.
34.01
Jan Ryan Hansen
DBC
7.
34.19
Per Nielsen
HFCK
8.
34.47
Thomas Kyng
ABC
9.
34.58
Jørn Madsen
Holstebro CC
10.
35.11
Karsten Arnfeldt Ottosen
Fredericia CC

 


Sjællandsmesterskaberne i parløb
5. september 2009
30 km

Klasse
Tid
Ryttere
Klub
A
39.06
Jens Erik Madsen
Daniel Kreutzfeldt
Team Capinordic
Team Capinordic
B
39.46
Keld Fjord
Jesper Nielsen
Værløse Farum CK
Herning CK
C
42.47
Kristian Slot Pedersen
Anders Holm
Hvidovre CK
Hvidovre CK
Junior
40.06
Emil Hovmand
Jesper Kousgaard
Herning CK
Herning CK
D
46.00
Niels Eberhardt Sørensen
Mikkel Worm
DBC
Slagelse CR
H40
41.53
Frank Reuter
Michael Barfoed
Hvidovre CK
Hvidovre CK
H50
42.40
Gabor Klöczl
Thomas Kyng
Holte CK
ABC
H60
49.12
Lasse Nellemose
Ib Malm
Team Cycling Ringsted
Team Cycling Ringsted
H50
Tid
Ryttere
Klub
1.
42.40
Gabor Klöczl
Thomas Kyng
Holte CK
ABC
2.
44.13
Anders Christoffersen
Per Nielsen
Køge CR
HFCK
3.
44.34
Steen Byskov Thomsen
Klaus Pedersen
Greve CC
Greve CC
4.
45.50
Vagn Åkerström
Jimmi Johansen
DBC
Lubgbu CC

 


Sommer Cup enkeltstart
2009

Plac.
Tid
Ryttere
Klub
1
26.43
Tommy Moberg Nielsen
CK Kronborg
2
27.33
Michael Bornak
CC Hillerød
3
27.33
Gabor Klöczl
Team Mermaid
4
27.43
Tonni Wittemborg
Team Mermaid
5
27.56
Ole Egeblad
Team Mermaid
6
27.57
Mikkel Mortensen
CC Hillerød
7
28.00
Torben Møller-Hansen
Team Mermaid
8
28.39
Andreas Hartkopp
CK Kronborg
9
29.02
Christian Kouyoumdjian
CC Hillerød
10
29.03
Jens Killerich
Birkerød BC
11
29.12
Miklos Molnar
Team Mermaid

 


Ganløse Ringen enkeltstart
2009
30 km

Plac.
Tid
Ryttere
Klub
1
39.25
Keld Fjord
Manila Bike - Scott
2
40.43
Kenneth Carlsen
www.biomekanikeren.dk
3
40.51
Morten Fenger
Roskilde Triathlon Klub
4
41.13
Gabor Klöczl
Team Mermaid
5
41.17
Lars Lund
Odense Triathlon Klub
6
41.44
Kim Greisen
TNP
7
42.11
Gert Birk Hundt
Team Pingel Cykler
8
42.22
Anders Holm
Tri4
9
42.27
Jørgen Rath Nielsen
DBC
10
42.50
John Carlsen
CC Hillerød

 


Nordiske veteranmesterskaber i enkeltstart
1. august 2009
27 km

Klasse
Tid
Ryttere
Klub
H30
34.36
David Scott
Sverige
H40
34.27
Jesper Nielsen
Danmark
H45
35.51
John Rune Gilberg
Norge
H50
35.16
Thomas Åberg
Sverige
H55
36.48
Tor-Arne Simonsen
Norge
H60
36.42
Jan Karlsson
Sverige
H65
38.55
Claus Jeppesen
Danmark
H70
41.05
Harald Kvernerud
Norge
H50
Tid
Ryttere
Klub
1.
35.16
Thomas Åberg
Sverige
2.
35.53
Gabor Klöczl
Danmark
3.
36.34
Hans Jørgen Hellerup
Danmark
4.
36.41
Jimmi Ottosen
Danmark
5.
38.33
Jørn Madsen
Danmark